TANTIMBER CEPHE KAPLAMALARI

Tantimber Thermowood Cephe Kaplamaları, yüksek estetik bir görselliğe sahip olmasının yanında üst düzey dayanıklılıkları ile yapılara değer katar. Nefes alabilen, doğal ve sağlıklı yapısı ile binanın değerini arttırırken aynı zamanda ısı yalıtım özelliği de sağlar.

Termal modifiye edilmiş cephe kaplamaları dış hava koşullarına en dayanıklı ahşap ürünler olup, dekoratif araç olarak da pek çok mimari çözümde ana ya da tamamlayıcı cephe uygulama çözümü olarak değerlendirilmektedir.

Dişbudak, Çam, Kavak, İroko ve Ayous ağaçlarından imal ettiğimiz Tantimber Cephe Kaplamalarımızı ihtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz birçok profil ve ölçü alternatifleri ile sunmaktayız. Farklı kalınlıklara göre oluşturduğumuz özel cephe profilleriyle yatay ve dikey kullanımlar için birçok çözüm üretmekteyiz.

Dİşbudak CEPHE

Tamamen budaksız olan Dişbudak, rengiyle ve yüzeyindeki yıllık halkaları sayesinde üstün bir görselliğe sahiptir. Tantimber Thermowood Dişbudak Cephe ürünleri, kendine özgü hare yapısıyla ahşabın dokusunu hissettiren en iyi alternatiftir.

Tantimber Thermowood işlemiyle birlikte Avrupa Teknik Normlarına göre Dayanıklılık Sınıfı 1’de yer alarak mümkün olan en uzun kullanım ömrünü de sunan Dişbudak Cephe ürünlerimiz, iklim şartlarına ve uygulama tekniğinin doğruluğuna da bağlı olarak 60 yıl kullanım ömrü sunmaktadır.

Menşei
Kuzey Amerika
Botanik İsim
Fraxinus Americana
Biyolojik Ömür
Min. 25 Yıl
Dayanıklılık Sınıfı
1
Ağaç Kategorisi
Sert Ağaç

ÇAM CEPHE

Çam ağacından elde edilen ürünler kolay işlenme özelliğine sahiptir. Düşük yoğunluğu sayesinde taşıma ve montaj kolaylığı sağlar. İskandinav ormanlarından elde edilen Çam Cephe ürünlerimiz kanat budaklı bir yapıya sahiptir.

Ekonomik bir alternatif olmasının yanı sıra, Thermowood işlemi sonucunda Tantimber Çam Cephe Kaplamaları yüksek dayanıklılığa ve uzun ömre kavuşur.

Çam Cephe ürünlerimiz yatay ve dikey yönde kullanılabilmekte olup, güneş kırıcı, açılır kapanır panjur vb. birçok uygulamada tercih edilmektedir.

Menşei
Finlandiya
Botanik İsim
Pinus Sylvestris
Biyolojik Ömür
15-25 Yıl
Dayanıklılık Sınıfı
2
Ağaç Kategorisi
Yumuşak Ağaç

KAVAK CEPHE

Kuzey Amerika’nın sürdürülebilir ormanlarından elde edilen Kavak ağaçlarınından ürettiğimiz cephe kaplama ürünlerimiz, ahşap çizgilerini sonuna kadar yaşatan kendine has dokusu sebebi ile tercih edilmektedir. Tantimber Thermowood Kavak Cephe Kaplamaları, güçlendirilmiş yapısıyla, Kavak ağacının estetiğini arayanlara dayanıklı bir cephe kaplama alternatifi sunar.

Sade hare yapısı ve sert ağaç sınıfında olmasına rağmen hafif bir malzeme olması sebebiyle Kavak Cephe kaplamalarımız uzun ömürlü olmasının yanında uygulama kolaylığı da sağlamaktadır.

Menşei
Amerika
Botanik İsim
Liriodendron Tulipifera
Biyolojik Ömür
15-25 Yıl
Dayanıklılık Sınıfı
2
Ağaç Kategorisi
Sert Ağaç

İROKO CEPHE

Doğadan elde edildiği andan itibaren uzun biyolojik ömre sahip ağaçlar kategorisinde olan İroko ağacı, Tantimber Thermowood süreci sonrasında dış mekan kullanımlarında mükemmel estetik görsellik ve dayanıklılık göstermektedir.

Thermowood işlemi ile İroko ağacının çalışma davranışları minimize edilir, doğadan elde edildiğinde var olan aşırı renk farklılıkları homojen hale getirilir, mükemmel ölçüsel kararlılık ve görsel bütünlük sağlanır.

Tantimber Thermowood İroko Cephe Kaplamaları nesli tükenmekte olan Teak ağacına hem görsellik ve kullanım ömrü açısından hem de dayanıklılık açısından en iyi alternatifi oluşturmaktadır.

Menşei
Kamerun
Botanik İsim
Milicia Excelsa (Chlorophora Excelsa)
Biyolojik Ömür
Min. 25 Yıl
Dayanıklılık Sınıfı
1
Ağaç Kategorisi
Sert Ağaç

AYOUS CEPHE

Afrika Kıtasının sürdürülebilir ağaç türlerinden olan Ayous ağacı, Tantimber Thermowood işlemi ile birlikte yalın, zarif ve dayanıklı bir yapı malzemesine dönüşmektedir.

Ayous Cephe Kaplamalarımız kolay işlenebilir bir yapı malzemesi olması ve hafif yapısı sayesinde cephe giydirmelerinde tercih edilmektedir. Aynı zamanda renk ve hare yapısı benzerliği sebebi ile Tantimber İroko Deck kullanımlarına eşlik edebilen uyumlu cephe kaplaması olarak da ekonomik bir alternatiftir. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi düşük seviyede nem alışverişi sayesinde zor iklimlerde bile dayanıklılık ve ölçüsel kararlılığın maksimum düzeyde sağlandığı bir cephe kaplama ürünüdür.

Tamamen budaksız yapısı ile Ayous Cephe kaplamaları yaşam alanlarınızda sadelik ve şıklığı buluşturmaktadır.

Menşei
Kamerun
Botanik İsim
Triplochiton Scleroxylon
Biyolojik Ömür
15-25 Yıl
Dayanıklılık Sınıfı
2
Ağaç Kategorisi
Sert Ağaç

CEPHE ÖLÇÜLER

CEPHE PROFİLLER